Zespół Kolegium Ewangelickie

18.09
18.00

Kolegium Muzyki Ewangelickiej:

Blanka Dembosz – Tondera (śpiew) – założycielka Kolegium Muzyki Ewangelickiej. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2002 roku oraz śpiew solowy na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej w 2009 roku. Podczas studiów powołała do życia Międzywydziałowe Koło Naukowe Muzyki Dawnej. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja).Posiada w repertuarze muzykę różnych epok, od baroku po utwory współczesne. Wraz z gambistą –  Kazimierzem Pyzikiem wykonuje zapomnianą muzykę polskiego baroku, a z wiolonczelistą – Łukaszem Laxym  tworzy duet sopra(n)cello oraz  śpiewa współczesne aranżacje pieśni  protestantów polskich doby renesansu. Dokonuje prawykonań  utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Stypendium w sieci” (2020r.). Działa też na polu kompozytorskim tworząc muzykę elektroakustyczną. Występuje w ramach polskich i zagranicznych festiwali.

Jakub Gucik (wiolonczela)jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie (2013). Zajmuje się głównie wykonawstwem muzyki kameralnej. Wiolonczelista zespołów: Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, Acoustic Ethno Orchestra PerDuoVnc i IPT Wójciński/Bańdur/Gucik z którymi występuje w Polsce i za granicą. Autor muzyki teatralnej, elektroakustycznej i elektronicznej. Jako członek kwartetu smyczkowego zajął IV (2006) i I (2007) miejsce na festiwalu Talents for Europe w Dolnym Kubinie na Słowacji oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Moyzes Quartet (2007). Wielokrotnie dokonywał prawykonań i polskich prawykonań utworów. Współpracuje z muzykami jazzowymi, klasycznymi i rozrywkowymi.

Jakub Kornakiewicz (obój) jest studentem  Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w klasie oboju barokowego dr Katarzyny Pilipiuk. W 2018 roku założył orkiestrę Sinfonia Nova, składającą się ze studentów oraz absolwentów szkół i uczelni muzycznych, z którą stale koncertuje jako dyrygent. Jest członkiem Kolegium Muzyki Ewangelickiej ( obój barokowy i współczesny). W latach 2012-2015 wokalista zespołu Promyczki Dobra z którym koncertował w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Włochy, Anglia, Austria, Filharmonia Krakowska). Razem z zespołem zajmował czołowe miejsca na festiwalach europejskich między innymi w Lido di Jesolo we Włoszech – I miejsce konkursu Orfeo in Italia.  Jest współpomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu Juxta Crucem oraz dyrektorem artystycznym III Ekumenicznego Festiwalu Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.