Radosław Kuliberda

organy

Naukę gry na organach rozpoczął w 2005 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Pabianicach, w klasie mgr Beaty Kępińskiej. W latach 2008 – 2012 kształcił się w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Lutomiersku, w klasie organów mgr Agnieszki Wrocławskiej – Wieczorek. W roku 2017 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie organów prof. dr hab. Ireny Wisełki-Cieślar oraz dra hab. Krzysztofa Urbaniaka. W latach 2017 – 2020 kontynuował naukę na studiach doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi, pod kierunkiem dra hab. Krzysztofa Urbaniaka.

Uczestniczył w licznych kursach i seminariach organowych, prowadzonych m.in. przez takich artystów, jak: Wolfgang Zerer, François Espinasse, Martin Rost, Jesper Bøje Christensen, David Franke, Miquel Bennassar, Pieter van Dijk, Martin Sander i Christoph Bossert. W 2016 roku w ramach programu Erasmus studiował w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie organów prof. Pietera van Dijka oraz w klasie klawesynu i klawikordu prof. Menno van Delfta.

Jest laureatem I miejsca na VIII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów (Białystok, 2011) oraz II miejsca (ex aequo, pierwszego nie przyznano) na Konkursie Improwizacji Organowej w ramach XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego (Legnica, 2013). Zajął także I miejsce na IV Regionalnych Spotkaniach Organowych (Łódź, 2011) oraz  otrzymał wyróżnienie na V Międzyszkolnym Konkursie Organowym (Olsztyn, 2011). Jest także Finalistą III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego (Łódź, 2014).

Koncertuje w kraju i za granicą. Prowadzi kursy mistrzowskie wykonawstwa muzyki organowej. Współpracuje z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Organów, Muzyki Kościelnej, Klawesynu i Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na stanowisku pierwszego organisty Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Mateusza w Łodzi.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.