Marek Polański

Skrzypce
19.10
Sobota

Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie skrzypiec prof. Wiesława Kwaśnego w Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował także w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim w klasie prof. Romana Nodla. Ponadto ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe w Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu w klasie prof. Yaira Klessa, a także z oceną celującą studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie prof. Romana Lasockiego.

Jest zwycięzcą i laureatem wielu nagród na konkursach o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim we Włoszech i w Polsce.

W 2010 r. zwyciężył w konkursie Primus Inter Pares Expert na najlepszego studenta

Rzeczpospolitej Polskiej w kategorii ARTYSTA.

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych profesorów z Polski i zagranicy.

Współpracował ze słynnym brytyjskim skrzypkiem Nigelem Kennedym jako członek jego The Orchestra of Life.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista, kameralista, w duecie pianistycznym, organowym oraz jako muzyk orkiestrowy. Był jednym z liderów orkiestry Mannheimer Philharmoniker, często współpracuje z Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.

Występował w większości krajów Europy oraz w Chinach i Korei Południowej.

Dokonał wielu prawykonań zadedykowanych mu utworów m.in. Jerzego Kaszyckiego i Jakuba Polaczyka. Jest zapraszany do jury konkursów skrzypcowych oraz prowadzenia kursów mistrzowskich.

Poświęca się również pracy pedagogicznej w Akademii Muzycznej w Krakowie, a także w OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie i ZSM w Wieliczce. Jest wiceprezesem zarządu Towarzystwa Muzyczno-Artystycznego Sfogato.

Artysta koncertuje na kopii instrumentu A. Stradivariego Cremonese wykonanej przez Mistrza Stanisława Króla w 2012 roku.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.