Marcin Armański

Organy
19.10
Sobota

Od 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku, gdzie pełnił funkcję m.in. kantora Kościoła Pokoju. Działał równie jako muzyk kościelny przy parafii ewangelicko-reformowanej we Wrocławiu. Prowadzi działalność pedagogiczną. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich.

Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji ( w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej) W 2011 roku zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy.  Występował na wielu festiwalach muzyki dawnej jako solista i kameralista, podczas XXV edycji „Pieśni naszych korzeni” w Jarosławiu poprowadził warsztaty chorału luterańskiego oraz muzyczną rekonstrukcję nabożeństwa w XVI wieku.

Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in w Jeleniej Górze , Karpaczu, Kaczorowie, Świdnicy. W 2016 roku zainicjował projekt edukacyjny „Ogólnopolskie Warsztaty dla Organistów i Muzyków Kościelnych”, który funkcjonuje pod patronatem Synodalnej Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Zajmuje się organmistrzostwem – rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych, które wykorzystuje podczas swoich koncertów.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.