Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa

Organy
19.10
Sobota

Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa studiowała organy pod kierunkiem prof. Magdaleny Czajki i prof. Juliana Gembalskiego. W 2002 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest również konserwatorem – zabytkoznawcą, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2011 roku uzyskała stopień naukowy doktora.

Została wyróżniona nagrodami na krajowych i międzynarodowych konkursach organowych (Wrocław 1996, Rumia 1999). Brała udział w wielu kursach i festiwalach muzyki organowej w Polsce i za granicą. Jako solistka i kameralistka bierze udział w koncertach w Polsce i za granicą. Ma na swoim koncie nagrania radiowe i płyt CD.

Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa jest dyrektorem i wykładowcą Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach, a także członkiem Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej diecezji siedleckiej. Jest również adiunktem w Katedrze Organów i Klawesynu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jako prezes Stowarzyszenia PRO MUSICA ORGANA, popularyzuje organy i muzykę organową. Jest dyrektorem artystycznym Jesienno-zimowych Koncertów w Katowicach-Brynowie (od 1999 r.), Wieczorów Muzycznych przy Organach Wagnera w Siedlcach (od 2011 r.) oraz Międzynarodowych Spotkań Organowych. Prowadzi także chór dziecięcy Piccolo Coro Calasanziano u ojców pijarów w Warszawie na Siekierkach.

Od 2017 roku Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkowymi organami.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.