Krzysztof Ostrowski

Organy
19.10
Sobota

Krzysztof Ostrowski jest absolwentem Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie organów prof. Józefa Serafina i prof. Jarosława Wróblewskiego (dyplom z wyróżnieniem). Obecnie jest studentem IV roku studiów doktoranckich na macierzystej uczelni.

Jest laureatem Nagrody Specjalnej I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra w Krasno-brodzie (2007), laureatem nagrody za najlepsze wykonanie utworu Mariana Sawy oraz Nagrody Publiczności w I Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie (2007), laureatem III Nagrody II Krakowskiego Konkursu Młodych Organistów w Krakowie (2009) oraz półfinalistą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie (2013). W październiku 2014 roku zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie utworów Hermanna Schroedera na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Trier. W grudniu 2015 roku został laureatem II nagrody w Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie.

Jest autorem prawykonań: Suity Krasnobrodzkiej (Alicja Gronau, 2007) – koncertu poczwórnego na flet, organy, skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową – 19 sierpnia 2007 roku w ramach I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra; Concerto festivo (Dariusz Przybylski, 2008) – koncertu na organy dla dwóch wykonawców i orkiestrę kameralną – 28 sierpnia 2008 roku w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra; Muzyki kresowej na sopran, alt, tenor, organy i orkiestrę (Krzesimir Dębski, 2016) – w ramach X Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra; polskiego prawykonania Concerto für Cembalo, Orgelpositiv und Kammerorchester Antona Heillera w ramach koncertu Anton Heiller In Memoriam 25 marca 2019 roku.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.