Małgorzata Rocławska

Sopran
05.10
Sobota

Edukację muzyczną rozpoczęła w rodzinnym Wejherowie, w Państwowej Szkole Muzycznej im Fryderyka Chopina. Absolwentka studiów I stopnia w klasie śpiewu solowego prof. zw. dr hab. Ryszarda Minkiewicza Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz studiów II stopnia o specjalności operowej Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w klasie prof. Ulrike Sonntag. Umiejętności doskonali na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych śpiewaków m.in. Barbarę Frittoli, Elly Ameling, Bo Skovhusa, Helenę Łazarską, Margreet Honig, Olgę Pasiecznik.
Artystce bliska jest twórczość zarówno operowa jak i oratoryjno-kantatowa.
Małgorzata Rocławska jest laureatką I wyróżnienia oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Ludomira Różyckiego na XV Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach. W roku 2016 otrzymała III nagrodę na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art w Sopocie.
Współpracowała z wieloma znanymi artystami. Obecnie tworzy duet z organistą bazyliki archikatedralnej w Gdańsku – Oliwie, Błażejem Musiałczykiem.

W dorobku posiada nagrania radiowe, telewizyjne, a także płytowe. W 2015 r. wzięła udział w nagraniu płyty promującej twórczość gdańskich kompozytorów, gdzie wykonała Stabat Mater Andrzeja Dziadka na sopran i orkiestrę smyczkową. Artystka chętnie wykonuje współczesną muzykę wokalną m.in.: Anny Rocławskiej -Musiałczyk (Ave Maria) Tadeusza Dixy (Mur) czy Krzysztofa Olczaka (Pneuma;  utwór na sopran i taśmę).       

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.