Magdalena Marcinowicz-Tomanek

skrzypce

Kształcenie muzyczne rozpoczęła w klasie skrzypiec Janiny Klęk w POSM im. S. Moniuszki w Katowicach, II stopień edukacji muzycznej odbyła w klasie skrzypiec Leszka Sojki w PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.
Jest także absolwentką klasy skrzypiec prof. dra hab. Rolanda Orlika w AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Podczas edukacji szkolnej uczestniczyła w licznych koncertach, festiwalach i konkursach instrumentalnych, co nagrodzone zostało Nagrodą Prezydenta Miasta Katowice dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół artystycznych. Uczestniczyła także w organizowanych przez PSM i AM licznych warsztatach z wybitnymi pedagogami, takimi jak Bartłomiej Nizioł, Grigorij Żyslin czy Piotr Kwaśny.

Koncertowała zarówno solo, jak i w zespołach m.in. w Marsylii, Schwäbisch Gmünd, Paryżu, Kromieryżu, Lwowie, Kijowie, Sans i Bratysławie. Brała również udział w wielu projektach NOSPR; uczestniczyła zarówno w koncertach, jak i nagraniach archiwalnych i płytowych. Jako muzyk orkiestrowy występowała w salach koncertowych NOSPR, Filharmonii Narodowej, Sinfonii Varsovii, Opery Narodowej, Opery Śląskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego w Budapeszcie.

Brała również udział w festiwalu Katowice Kultura Natura (edycje 2016, 2017 i 2019), projekcie Ministerstwa Kultury Hesitant-Direct oraz licznych projektach Akademickiej Orkiestry Symfonicznej i Polskiego Radia
w Katowicach. Aktywnie koncertuje także kameralnie w duecie z organami (II nagroda oraz wyróżnienie dla najlepszego kameralisty na II Konkursie Muzyki Organowej i Organowo-Kameralnej w Mielcu Artem cameralem promovere) oraz duecie skrzypcowym. Od 2020 roku prowadzi klasę skrzypiec w PSM I i II st. im. M. Karłowicza
w Katowicach.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.