Maes-Trio

Fortepian, skrzypce, klarnet
21.09
Sobota

Zespół kameralny, występujący od 2001 roku w oryginalnym składzie instrumentalnym: fortepian, skrzypce i klarnet. To rzadko spotykane zestawienie instrumentów oraz indywidualny styl aranżacji sprawia, że utwory wykonywane przez trio charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe, głębokie brzmienie, dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego. Tworzą go:

Marzena Mikuła-Drabek

Założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka. Kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu. Jako solistka występowała z orkiestrami Filharmonii Śląskiej oraz Konserwatorium Paryskiego. Jako akompaniator towarzyszyła wielu solistom m.in. podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie. Autorka muzyki do ponad 40 spektakli teatralnych oraz aranżacji utworów wykonywanych przez Trio.
Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy i “Wesela na Górnym Śląsku” Stanisława Ligonia otrzymała Złotą Maskę. Uhonorowana m.in. Nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury. Odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jacek Gros

Solista i pierwszy skrzypek orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Śląskiej Operetki Kameralnej. Odtwórca tytułowej roli w “Skrzypku na dachu”. Współpracował z Operą Śląską w Bytomiu oraz Orkiestrą Kameralną “Camerata Impuls”. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka nagrań płytowych. Zajmuje się również kompozycją i aranżacją.

Dariusz Kasperek

Klarnecista uhonorowany Złotą Płytą. Współpracuje z Filharmonią Śląską oraz śląskimi teatrami. Pierwszy dyrygent Śląskiej Operetki Kameralnej. Koncertował w Chinach, Europie, Japonii i USA. Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt. Prowadzi także działalność pedagogiczną.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.