Łukasz Zimnik

Flet
14.09
Sobota

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fletu prof. Stanisława Michalika. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich m.in. u Andreasa Blau, Jean-Claude Gerarda, Ireny Grafenauer, Barbary Gisler-Haase oraz Petera Holtstaga. Jest laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań Instrumentów Dętych Drewnianych w Olsztynie.

W latach 1991-1996 pracował jako flecista w Państwowej Filharmonii Śląskiej, a w latach 1992-1995 w Polskiej Filharmonii Kameralnej. Od roku 1996 jest pierwszym flecistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Stale współpracuje z orkiestrą „Sinfonietta Cracovia”, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Występuje także z kameralistami NOSPR oraz katowickiej Akademii Muzycznej.

Jako solista występował z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Orkiestry Państwowej Filharmonii Śląskiej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej, Sinfonietty Cracovii, Cameraty Impuls, Polskiej Filharmonii Kameralnej, Orkiestry Kameralnej AUKSO oraz Akademickiej Orkiestry Barokowej. Uczestniczył, jako solista i kameralista, w wielu festiwalach, m.in. w festiwalu „Kwartet Śląski i jego goście”.

W roku 2015 uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej. Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Katowicach na stanowisku adiunkta.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.