Klaudia Twardzik

Organy
05.10
Sobota

Naukę muzyki rozpoczęła w klasie fortepianu Elżbiety Żotkiewicz w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. Następnie kontynuowała naukę w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, w klasie organów Wiktora Włudyki. W 2013 r. rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i dra Zygmunta Antonika. Studia magisterskie kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego i mgra Macieja Zakrzewskiego. Obecnie jest studentką na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. Przemysława Stanisławskiego.

Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takich wybitnych organistów jak prof. Thierry Escaich, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Henryk Jan Botor, prof. Matthias Neumann, prof. Józef Serafin, Baptiste-Florian Marle-Ouvrard, prof. Joachim Grubich czy prof. Thierry Mechler.

W latach 2009 – 2011 była stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2015 roku otrzymała Stypendium im. Tadeusza Szurmana. Od kilkunastu lat jest organistka parafii ewangelicko-augsburskiej w Paszmiu. W latach 2013-2017 współpracowała z chórem parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach “Largo Cantabile”. Koncertowała na licznych festiwalach w kraju (m.in. Katowice, Cieplice, Poznań, Pasym, Jastrzębie-Zdrój, Prószków) oraz za granicą (Belgia, Białoruś, Niemcy).

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.