Kinga Bocheńska-Szostak

Skrzypce
12.10
Sobota

Kinga Bocheńska-Szostak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie (klasa skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera). Przez wiele lat pełniła funkcję koncertmistrza i prezesa Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Fresco Sonare”. Od ponad 16 lat związana jest z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, a także Krakowską Orkiestrą Kameralną „Soave”, będąc jej pierwszym skrzypkiem. Została wyróżniona nagrodą dla najlepszego koncertmistrza na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Kameralnych Nyreighaza (Węgry 2001).

Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich i festiwalach (Czechy, Niemcy, Holandia, Japonia). Aktywnie bierze udział w licznych projektach orkiestrowych, kameralnych (m.in.: Duet skrzypcowy CoMoDo) oraz nagraniach płytowych z zespołami krakowskiej Akademii Muzycznej i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Od wielu lat  koncertuje z mężem, wykonując utwory na skrzypce i organy od muzyki dawnej aż po współczesną.

Jako założyciel i prezes Biura Promocji Artystycznej „Alla Breve” od 2007 roku realizuje ambitne i nowatorskie projekty muzyczne, organizuje koncerty promujące młodych  wykonawców np.: pierwsze w Polsce wykonanie symfonii W. Herschela pod dyrekcją Stanisława Krawczyńskiego – 2009.

Od 2010 roku aktywnie udziela się jako pedagog, ucząc w Szkołach Muzycznych I i II stopnia w Wadowicach, Bielsko-Białej oraz Krakowie. Prywatnie mama i miłośniczka dobrej książki.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.