Katarzyna Wiwer-Monita

Sopran
28.09
Sobota

Śpiewaczka i propagatorka kultury, jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Szczególnie umiłowała muzykę dawną, począwszy od śpiewu chorałowego i monodii średniowiecznej (Hildegarda z Bingen), poprzez utwory Dowlanda, Zieleńskiego i Monteverdiego, pieśni Purcella i inne barokowe pieśni angielskie oraz wiele innych. Śpiewaczka nie stroni również od repertuaru muzyki współczesnej, wykonując utwory Schuberta, Chopina, Szymanowskiego, Rodriga, aż po utwory pisane specjalnie dla niej. Ma na swoim koncie wiele prawykonań utworów z dziedziny muzyki dawnej (m.in. archiwalia jasnogórskie, podolinieckie, benedyktyńskie i inne). Współpracuje z wieloma zespołami m.in: Flores Rosarum, Celtic Triangle, Lute Duo, Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną, a także znakomitymi kameralistami. Katarzyna Wiwer-Monita jest również założycielem oraz dyrektorem artystycznym zespołu muzyki dawnej Scepus Baroque.

Brała udział w licznych festiwalach w całej Polsce. Jest prezesem fundacji Kulturalny Szlak, a także dyrektorem artystycznym dwóch festiwali: Muzyka nad Zdrojami, odbywającym się w Szczawnicy oraz Barok na Spiszu – festiwalu promującego wspaniałe zabytki baroku na polskim Spiszu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.