Karolina Zych

Flet klasyczny
19.10
Sobota

Od wielu lat specjalizuje się w muzyce dawnej – od barokowej po romantyczną, wykonywanej na kopiach instrumentów z epoki. Jej doświadczenie koncertowe obejmuje również inne dziedziny muzyki ­– od rozrywkowej (m.in. płyta TSA w Trójce akustycznie), przez gatunki alternatywne po współczesną. Jest muzykiem orkiestry instrumentów historycznych MACV Warszawskiej Opery Kameralnej, współpracuje również z Capellą Cracoviensis. Występowała jako solistka z orkiestrami Confraternia Caper Lubliniensis, Diletto, Radomską Orkiestrą Kameralną. Koncertuje w Polsce a także za granicą, mając za sobą występy m.in w Niemczech, Norwegii, Grecji, Portugalii, Japonii, Belgii, Litwie, czy Rosji.

Tworzy duet z flecistką Luaną Gundersen oraz z klawikordzistką Marią Erdman, z którą nagrała płytę z muzyką kompozytorów niemieckich dworu Fryderyka II Wielkiego. Album stanowił część artystyczną doktoratu n/t muzyki fletowej nurtu Empfindsamkeit.

Ukończyła Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie fletu współczesnego oraz Hochschule für Musik und Theater Feliks Mendelssohn-Bartholdy Leipzig, w klasie fletu traverso Benedeka Csaloga. Prowadzi klasę fletów historycznych na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.