Karol Bulanda

Śpiew
05.10
Sobota

Absolwent Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracuje jako artysta chóru Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz nauczyciel mianowany przedmiotów teoretycznych
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. G.Fitelberga w Chorzowie. Ponadto jest członkiem kameralnego zespołu wokalnego Cantus Floridus, z którym występował podczas wielu koncertów i festiwali. Do jego ważniejszych doświadczeń wokalnych należy zaliczyć współpracę z Teatro Lirico Giuseppe Verdi w Trieście jako artysta chóru, z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, chórem festiwalowym Festiwalu Wratislavia Cantans, zespołem Polish Chamber Voices, a także z Zespołem Muzyki Dawnej „Diletto”, czy {oh!} Orkiestrą Historyczną (nagranie dwóch płyt w serii Muzyka Jasnogórska).

Jako solista występował podczas Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego, Zabrzańskich Dni Muzyki Dawnej, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. G.G. Gorczyckiego, a także wykonywał kilkukrotnie partie solowe na koncertach Filharmonii Śląskiej. Jednym z ważniejszych jego osiągnięć było przygotowanie i wykonanie partii Ewangelisty w Pasji wg św. Jana J.S. Bacha. Artysta wykonuje zarówno partie tenorowe jak i kontratenorowe, specjalizuje się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.