Ewelina Bachul

organy

W roku 2018 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Jest także absolwentką (dyplom z wyróżnieniem) studiów na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Artystyczny w Cieszynie.

Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium Burmistrza Miasta Cieszyna. Zdobyła nagrody na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach solowych i kameralnych, m.in. w Sankt-Petersburgu (Rosja), Warszawie, Krakowie, Mielcu, Nowym Sączu, Bielsku-Białej. Występuje jako solistka
i kameralistka w kraju i za granicą (Czechy, Rosja, Litwa).

Uczestniczyła w kursach interpretacji muzyki organowej i improwizacji, prowadzonych przez: Davida Titteringtona, Gerharda Gnanna, Ludgera Lohmanna, Christophe’a Mantoux, Desmonda Huntera, Dalibora Miklavcica, Wolfganga Seifena, Pietera van Dijka, Nigela Allcoata. Nagrała dwie solowe monograficzne płyty: ORG-homage! (2017)
oraz CANTUS FIDEI IN ORGANIS TRADITUS (2020).

Jej nagrania płytowe były emitowane w belgijskim Organroxx Radio, Programie Drugim Polskiego Radia, Polskim Radiu Katowice.

W kręgu jej zainteresowań znajduje się muzyka romantyczna i współczesna – dokonała kilku prawykonań utworów współczesnych polskich kompozytorów. Jest nauczycielem Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej
w Bielsku-Białej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.