Magdalena Morus-Fijałkowska

flet

Absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie starszego wykładowcy Elżbiety Symonowicz-Czapor (2001). Stypendystka programu Erasmus (2000/2001), studia w Konserwatorium Muzycznym w Turku (Finlandia) w klasie fletu prof. Hannu Lehtinena. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez Petera Lukasa Grafa, Mirjam Nastasi, Bernarda Goldberga, Jerzego Mrozika, Antoniego Wierzbińskiego, Roberta Dicka, Furugh Karimi- Djafar- Zadeh. Stypendystka Burmistrza Miasta Kwidzyna w roku 1996.

W latach 2001- 2004 pierwsza flecistka orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie. Od roku 2002 pedagog klasy fletu, a od roku 2015 kierownik sekcji w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie. Odnosi liczne sukcesy pedagogiczne czego dowodem są nagrody uczniów na konkursach w kraju i za granicą. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana za pracę pedagogiczną. W roku 2018 otrzymała nagrodę indywidualną II stopnia przyznaną przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie za Szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. Jest jurorem konkursów fletowych w Polsce. Współpracuje z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej (od 2002 roku), występuje jako kameralistka między innymi z European Flute Ensemble, Polskim Trio Fletowym, z agencjami artystycznymi „Artos”, „Osadaart”. Inicjatorka, organizatorka oraz dyrektor artystyczny Sympozjum Fletowego w Koszalinie, którego gośćmi byli m.in. Jørn Eivind Schau (Norwegia), Patrick Gallois (Francja), Ewa Murawska (Polska), Gudrun Birgisdottir (Islandia), János Bálint (Niemcy), Ewelina Zawiślak (Polska), Agata Igras (Polska).

Nagrała trzy płyty CD z muzyką kameralną przeznaczoną na orkiestrę fletową. Wraz z Ewą Murawską i Eweliną Agatą Zawiślak tworzy Polskie Trio Fletowe.

W roku 2018 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w macierzystej uczelni – Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od roku akademickiego 2018/ 2019 jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.