Dawid Jadamus

Altówka
14.09
Sobota

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie skrzypiec mgr Urszuli Grabek, Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki mgr Łukasza Syrnickiego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki dr hab. Elżbiety Mrożek-Loski.

Swoje umiejętności doskonalił pod okiem tak wybitnych muzyków, jak Claudio Bohorquez, Jose Gallardo, Apollon Musagete Quartet, Scharoun Ensemble Berlin (zespół kameralny filharmoników berlińskich), Maria Szwajger-Kułakowska, Anthony Spiri, Christian Frohn.

Jako kameralista i muzyk orkiestrowy pojawił się na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach, m.in.: Wielkanocnym Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Emanacje, Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „Ensemble” im. Księżnej Daisy, Festiwalu Krzyżowa Music, Warszawskiej Jesieni, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Występował w salach koncertowych Europy: Sali Koncertowej Musikverein w Wiedniu, Duńskiego Radia w Kopenhadze, czy Elbphilharmonie w Hamburgu, a jako kameralista miał zaszczyt zagrać w legendarnej Filharmonii Berlińskiej w ramach serii koncertów Lunchkonzerte in der Berliner Philharmonie.

Do najważniejszych osiągnięć należą: I nagroda w kategorii duetów oraz I nagroda w kategorii kwartetów podczas Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków im. Antonio Salieriego w Legnago (Włochy), czy wyróżnienie podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach.

Od 2017 roku na stałe związany z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.