Bartosz Kokosza

wiolonczela

Bartosz Kokosza ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie wiolonczeli mgr Piotra Czajki, studia w Akademii Muzycznej im Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego oraz studia podyplomowe w zakresie gry na wiolonczeli barokowej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pod kierunkiem dr hab. Jarosława Thiela. Koncertuje w kraju i za granicą, skupiając swoją działalność na historycznych praktykach wykonawczych. Współpracuje z wszystkimi najważniejszymi polskimi zespołami muzyki dawnej.

Współpracował przy odbudowie organów kościoła św. Trójcy Zakonu Franciszkanów w Gdańsku i wziął udział w uroczystym koncercie z okazji odbudowy organów w 2018 roku, a także organów w kościele św. Jana w Gdańsku z uroczystą inauguracją w 2020 roku.

W 2019 roku zaangażował się również w projekt „Musica Warmiensis”, gdzie jako członek zespołu Cappella Warmiensis Restituta, wykonywał muzykalia odnalezione w zbiorach Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie.

Nieustannie doskonali swoje umiejętności, szczególnie w zakresie prowadzenia grupy Continuo. Występuje regularnie jako solista i kameralista. Jest współzałożycielem i wiolonczelistą kwartetu smyczkowego Musicarius. W swoim dorobku posiada ponad dwadzieścia nagrań płytowych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.