Anna Scheller

Harfa
14.09
Sobota

W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie prof. Helgi Storck na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w czerwcu 2018 roku otrzymała tytuł doktora sztuki.

Doświadczenia interpretacyjne poszerzała na lekcjach mistrzowskich m.in.: u Jany Bouskovej, Susan McDonald, Elżbiety M. Szmyt, Isabelle Moretti, Emmanuela Ceysson i Germaine Lorenzini. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Austria).

Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in.: I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Harfowym im. Franza Jozefa Reinla w Wiedniu (2012), I nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie oraz nagrodę specjalną za najlepszą interpretację muzyki współczesnej (2005).

Współpracuje z wieloma orkiestrami, m.in.: Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Miasta Tychy AUKSO, czy Alarm Will Sound (USA), Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Jest asystentem w klasie harfy na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz prowadzi swoją klasę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.