Alicja Gala

Sopran
19.10
Sobota

Alicja Gala jest absolwentką Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego dr hab. Eugenii Rozlach.
Rozwija swoje umiejętności w klasie kameralistyki prof. zw. dr hab. Krystyny Borucińskiej, prof. zw. dr hab. Katarzyny Jankowskiej, adiunkta dr. Roberta Morawskiego, adiunkt dr Małgorzaty Trzaskalik–Wyrwa oraz dr. hab. Bartosza Jakubczaka.

Wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach muzycznych. Od 2015 roku współpracuje z organistą Adrianem Galą, z którym koncertując promuje kameralną muzykę wokalno-organową. Jako solistka współpracuje również z chórem In Laetitia, dając liczne koncerty. Jako solistka i kameralistka brała udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Od 2015 roku pracuje jako korepetytor Grodziskiego Chóru Bogorya.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.