Aleksandra Radwańska

skrzypce barokowe

Zainteresowania muzyką XVII i XVIII wieku skłoniły ją do podjęcia studiów w klasie skrzypiec barokowych dr Martyny Pastuszki. W listopadzie 2020 roku uzyskała tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej w Katowicach, w zakresie gry na skrzypcach barokowych. Zainteresowania poszukiwaniem nowych, nieznanych dotąd utworów, przeznaczonych na skrzypce, doprowadziły ją do podjęcia próby stworzenia współczesnej edycji nutowej sonat skrzypcowych anonimowych kompozytorów, czego zwieńczeniem stała się praca magisterska, poświęcona temu tematowi. Aleksandra jest członkinią zespołu „La Metamorphose Ensemble” zajmującego się wykonawstwem muzyki dawnej. Jest laureatką licznych konkursów w Polsce i za granicą.

Do największych osiągnięć w kategorii kameralistyki należą m.in. : International Online Festival-Contest „Future Stars” we Włoszech (I nagroda), „World Art Games” International Art Media Contest Fiestalonia Milenio w Hiszpani (podwójne I miejsce), Chaleston International Music Competition                     (I miejsce), International Youth Music Competitions (Grand Prize) w USA (I miejsce), Ogólnopolski Konkurs Klawesynowy im. Wandy Landowskiej w Gdańsku  (I miejsce).

Współpracowała z takimi muzykami jak: Cecilia Bernardini, Fredrik From, Lina Tur Bonet, Jean Rondeau, Eduardo Lopez Banzo, Veronika Skuplik. Jest zaangażowana w projekty Orkiestry Historycznej {oh!}. Jej zainteresowania muzyczne sięgają również muzyki organowej. W związku                                                       z pogłębianiem umiejętności gry na tym instrumencie, była laureatką konkursów organowych. Pełni także funkcję organisty w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Studzienicach.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.