grę na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat 6 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. kontynuując ją w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Białymstoku. W 2011 roku rozpoczęła studia licencjackie, a następnie magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Doroty Imiełowskiej. W 2014 roku dzięki programowi stypendialnemu „Erasmus” doskonaliła swoje umiejętności na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Wolfganga Aichingera a rok później na Conservatorio Superior de Musica de A Coruña będąc równocześnie asystentką prof. Caroliny Landriscini-Martinez. Adrianna jest absolwentką studiów magisterskich ze specjalności: gra na wiolonczeli (2016 r.), fideli kolanowych w klasie prof. Marii Pomianowskiej (2020 r.) oraz wiolonczeli barokowej w klasie prof. Teresy Kamińskiej (2021 r.). Wielotorowe zainteresowania muzyką dawną, klasyczną i etniczną otworzyły jej drzwi do nowych doświadczeń muzycznych oraz współpracy ze znakomitymi muzykami. Adrianna jest aktywnym muzykiem orkiestrowym, kameralnym, występuje również jako solistka w kraju i za granicą. Jako muzyk orkiestrowy miała przyjemność współpracować z dyrygentami takimi jak: K. Penderecki, N. Marriner czy A. Liebreich. Jest również laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, brała udział w licznych koncertach i festiwalach m. in. podczas XXII Dni Bachowskich, Kraków Bach Festiwal, Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego czy wydarzeniu “Beethoven Extreme” (wykonanie wszystkich symfonii L. van Beethovena na instrumentach historycznych w jeden dzień) gdzie wraz z Capellą Cracoviensins grała pod batutą Evelino Pidò i Christophe Roussetem, 14. Festiwal Skrzyżowanie Kultur „When Masters meet: Maria Pomianowska, Hossein Alizadeh World Ensemble (Ali Boustan, Saba Alizaseh, Aleksandra Kauf, Karolina Matuszkiewicz, Adrianna Kafel). Występowała również jako członek zespołu na płycie Marii Pomianowskiej „Sukotherapy”.
Adrianna jest współzałożycielką duetu Wspak wykonującego muzykę kresów wschodnich, z którym występowały na wielu polskich scenach m. in. na deskach Filharmonii Kaliskiej i Gorzowskiej czy Festiwali muzycznych takich jak: „Wianki”, II Zabłudów FolkFest, IV Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej, XVII Festiwal Jadwigensis. Ponadto Duet zdobył I miejsce na XIX Konkursie Piosenki Ukraińskiej w Bielsku Podlaskim (2023) oraz kilkukrotnie gościł w audycjach radiowych Polskiego Radia w Krakowie i Białymstoku.
W listopadzie 2023 roku duet Wspak wydał swoją debiutancką płytę „Radist z Nieba” poświęconą wschodniosłowiańskim kolędom, obecnie kończy pracę nad drugą płytą, która ukaże się we wrześniu tego roku.