Wróć

Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej

XVI edycja

Drodzy Tarnogórzanie,

Tarnowskie Góry to nie tylko brzmi dumnie, ale to brzmi piękną muzyką. Można ją usłyszeć w wielu miejscach – w Pałacu w Rybnej, w Tarnogórskim Centrum Kultury, w klubach, galeriach, w parkach i w świątyniach – każdy może znaleźć dla siebie coś, co odpowiada jego wrażliwości estetycznej.

Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej to spotkania osób rozmiłowanych w muzyce klasycznej. Zapraszam do wzięcia udziału w koncertach przygotowanych w tym roku, a przekonacie się Państwo jak wielu miłych wrażeń muzycznych można tam doznać.

Dodatkowo towarzyszy nam wydawnictwo literackie – opowiadanie nagrodzone w Tarnogórskim Konkursie Literackim, a inspirowane jednym z  koncertów w murach kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Zapraszam na koncerty

Arkadiusz Czech
Burmistrz Miasta
Tarnowskie Góry

Szanowni Państwo,

Miło mi powitać Państwa w imieniu organizatorów na koncertach XVI już edycji Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej. Bardzo się cieszę, że wielu melomanów z Tarnowskich Gór i okolic wraca każdej jesieni do kościoła ewangelickiego, by wspólnie odkrywać różne oblicza muzyki. Zainteresowanie ofertą koncertową i wsparcie wielu sympatyków koncertów daje nam energię i zapał do dalszej pracy.

W tym roku dwa koncerty nawiążą tematycznie do 180. rocznicy urodzin Josefa Rheinbergera, organisty i kompozytora okresu romantyzmu. Przygotowaliśmy również koncerty w różnych odsłonach kameralistyki – usłyszą Państwo śpiew z akompaniamentem lutni, trio z harfą, trio z klawesynem, czy śpiew z organami. Tradycyjnie zabrzmią organy – artyści zapoznają nas z szerokim repertuarem tego instrumentu.

Życzę Państwu, by każda festiwalowa sobota pozostawiła wiele niezapomnianych wrażeń i zachęciła do powrotu już w przyszłym roku,

Urszula Jasiecka-Bury

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.