Wróć

Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej

XX edycja

 

Drodzy Tarnogórzanie,

Już niedługo spotkamy się po raz dwudziesty na Tarnogórskich Wieczorach Muzyki Organowej i Kameralnej.

Każdy jubileusz, a jest nim z pewnością dwudziesta edycja naszego Festiwalu, pobudza do refleksji. Czy w świecie hołdującym przede wszystkim rozrywce jest miejsce na muzykę bardziej wymagającą, która wprowadza nie tylko relaks, ale także refleksję. Co roku zapełnione ławki kościoła podczas tego i pozostałych koncertów w tarnogórskich instytucjach kultury, świątyniach i parkach świadczą o tym, że tak, jest taka potrzeba.

Zapraszam wszystkich na chwile z muzyką, która w jesienne wieczory nie tylko wypełni nastrój piękna, ale myślę, wręcz rozgrzeje nas i uwolni wiele pozytywnych emocji. Na chwilę uwolnimy się od natłoku informacji, pędzącej akcji filmów i narastającego hałasu dnia. Nasycimy się pięknem muzyki w mistrzowskim wykonaniu.

Życząc wielu wspaniałych muzycznych chwil spędzonych w kościele ewangelickim przy rynku mam nadzieję, że w coraz liczniejszym gronie będziemy spędzali czas podczas kolejnych odsłon Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej.

Zapraszam na koncerty

Arkadiusz Czech
Burmistrz Miasta
Tarnowskie Góry


Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej pragnę wyrazić swoją radość, że możemy spotkać się już po raz dwudziesty w murach świątyni Zbawiciela w Tarnowskich Górach. Witamy Państwa bardzo serdecznie i cieszymy się, że wspólnie będziemy mogli odnaleźć ukojenie podczas naszych muzycznych Wieczorów. W tej edycji usłyszą Państwo muzykę organową prezentującą kunszt kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Koncerty będą bogate w różnorodne instrumentarium, jak również w śpiew czy zespół kameralny złożony z instrumentów historycznych.
Serdecznie zapraszam Państwa do wysłuchania naszych tegorocznych artystów, życząc dużo zdrowia i nadziei,
że w przyszłym roku spotkamy się w tym samym, a nawet większym gronie w dużo spokojniejszej atmosferze.

Urszula Jasiecka-Bury

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.