Wróć

Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej

XVII edycja

Drodzy Tarnogórzanie,

Czas jest szczególny. Kultura, w tym muzyka, zawsze łagodzi obyczaje. Zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa, zapraszam Państwa do wsłuchania się w piękno dźwięków muzyki klasycznej. Proszę o cierpliwość podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła i zajmowanie miejsc wyznaczonych z zachowaniem bezpiecznej odległości miedzy słuchaczami. Wierzę, że w ten sposób bezpiecznie i w dobrej atmosferze znajdziemy się w krainie pięknej muzyki.

Mam nadzieję, że zmęczeni codziennymi kłopotami, choćby na krótką chwilę wytchnienia w zabytkowym kościele Zbawiciela, oddamy się muzycznemu relaksowi.

Dołączcie Państwo do grona słuchaczy wieczornych koncertów końca lata i początku jesieni.

Zapraszam na koncerty

Arkadiusz Czech
Burmistrz Miasta
Tarnowskie Góry

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej pragnę wyrazić swoją radość, że możemy spotkać się już po raz siedemnasty w murach świątyni Zbawiciela w Tarnowskich Górach. Ten rok, tak naznaczony niepewnością, lękiem i obawami stawiał pod znakiem zapytania życie kulturalne, w tym koncerty. Dlatego witamy Państwa bardzo serdecznie i cieszymy się, że wspólnie będziemy mogli odnaleźć ukojenie podczas naszych muzycznych Wieczorów. W tej edycji usłyszą Państwo muzykę organową prezentującą kunszt kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Koncerty będą wzbogacone o inne instrumenty – skrzypce, wiolonczelę, gitarę, klawesyn jak również śpiew czy zespół kameralny złożony z instrumentów historycznych.
Serdecznie zapraszam Państwa do wysłuchania naszych tegorocznych artystów, życząc dużo zdrowia i nadziei, że w przyszłym roku spotkamy się w tym samym, a nawet większym gronie w dużo spokojniejszej atmosferze.

Urszula Jasiecka-Bury

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.