Wróć

Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej

XIX edycja

 

Drodzy Tarnogórzanie,

Po raz dziewiętnasty odbywa się w Tarnowskich Górach festiwal muzyki organowej i kameralnej. Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. To tak bardzo dzisiaj nam potrzebna sprawa – spokój, pokój. Proponujemy Państwu chwile z muzyką, która w jesienne wieczory nastroi nas wszystkich pozytywnie. Na chwilę uwolnimy się od natłoku informacji, pędzącej akcji filmów i narastającego hałasu dnia. Nasycimy się pięknem muzyki w mistrzowskim wykonaniu.

Życząc wielu wspaniałych muzycznych chwil spędzonych w kościele ewangelickim przy rynku mam nadzieję, że w coraz liczniejszym gronie będziemy spędzali czas podczas kolejnych odsłon Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej.

Zapraszam na koncerty

Arkadiusz Czech
Burmistrz Miasta
Tarnowskie Góry


Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej pragnę wyrazić swoją radość, że możemy spotkać się już po raz dziewiętnasty w murach świątyni Zbawiciela w Tarnowskich Górach. Witamy Państwa bardzo serdecznie i cieszymy się, że wspólnie będziemy mogli odnaleźć ukojenie podczas naszych muzycznych Wieczorów. W tej edycji usłyszą Państwo muzykę organową prezentującą kunszt kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Koncerty będą wzbogacone o inne instrumenty – skrzypce, wiolonczelę, klawesyn jak również śpiew czy zespół kameralny złożony z instrumentów historycznych.
Serdecznie zapraszam Państwa do wysłuchania naszych tegorocznych artystów, życząc dużo zdrowia i nadziei,
że w przyszłym roku spotkamy się w tym samym, a nawet większym gronie w dużo spokojniejszej atmosferze.

Urszula Jasiecka-Bury

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.